İşlem Rehberi

Yüz Yüze Randevu Alınması

Randevuyu almak istediğiniz hastane, departman veya doktor ismi ile arama yaparak arama sayfasına yönlendirileceksiniz. Burada iligli aramayı ve buna benzer sonuçlar gösterilecektir. İstenilen doktor seçildikten sonra. Randevu Tarihi ve Saati seçilir. Bir sonraki sayfada yapılan seçimin özeti gözükmektedir. Özet Sayfası onaylandığında Randevunuz sistem tarafından alınarak doktor/hastane onay mekanizmasına düşer. Bununla birlikte kullanıcı randevularım sayfasına aktarılır

Görüntülü Randevu Alınması

Görüntülü görüşme seçeneği seçildiği durumda randevuyu almak istediğiniz hastane, departman veya doktor ismi ile arama yaparak arama sayfasına yönlendirileceksiniz. Burada iligli aramayı ve buna benzer sonuçlar gösterilecektir. İstenilen doktor seçildikten sonra. Randevu Tarihi ve Saati seçilir. Bir sonraki sayfada yapılan seçimin özeti gözükmektedir. Özet Sayfası onaylandığında kullanıcı videolu görüşme hizmet bedelini ödemesi için ödeme sayfasına yönlendirilir.

Görüntülü Randevu Hizmet Bedelinin Alınması

Hastane veya doktor tarafından belirlenen videolu görüşme hizmet bedeli bu sayfada alınmaktadır. Ödeme Seçenekleri ekranında kredi kartı ile ödeme yaparken kredi kartı bilgilerinizi doldurunuz. Eğer taksit seçeneği sunuluyorsa, istediğiniz taksit sayısını seçebilirsiniz. 3D Güvenli satış işlemi çerçevesinde, ödeme aşamalarını tamamlayıp “Randevuyu Al” butonuna tıkladıktan sonra, banka size bir SMS gönderecek ve web sitesine yönlendirecektir. Sonraki aşamada Ön Bilgilendirme Formunu ve Mesafeli Satış Sözleşmesini okumanız, kabul etmeniz ve “Ön Bilgilendirme Formunu ve Mesafeli Satış Sözleşmesini okudum, onaylıyorum.” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Online olarak Mesafeli Satış Sözleşmesi kurulur ve ödeme bilgisi ile toplam tutar kalemler halinde gözükür. Sözleşmeleri kabul ettikten sonra, ödemenin yapılmasını sağlamak için “Randevuyu Al” butonuna tıklayarak siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Hizmet Teklif Oluşturulması

Anasayfada bulunan operasyon teklifi, diğer teklifler(Hazır Paketler) veya Tekliflerim sayfası üzerinden teklif oluşturma sayfasına ulaşılmaktadır. Bu sayfa üzerinde ikinci görüş veya operasyon seçilebilmektedir. Tüm ilgili alanlar oluşturmak istediğiniz teklife uygun olacak şekilde adım adım doldurulur. Son adıma gelindiğinde kendinizle ilgili hastalıklarınızı ve kullandığınız ilaçları girerek hizmet teklifi oluşturulmaktadır. Bu teklif seçmiş olduğunuz operasyon veya departmana uygun olacak şekilde sadece ilgili hastaneler gönderilir. Girmiş olduğunuz bu bilgiler teklif için geçerli olup randevu ve diğer tekliflerinizde bu bilgileri tekrardan girmeniz istenecektir.

Gelen Hizmet Teklifine Cevap Verilmesi

Hasta/Danışan tarafından gönderilen teklifler sadece teklif detayına göre ilgili hastaneler gönderilecektir. Ve teklife cevap veren kurumlar birbirlerinin teklif detaylarını göremezler. Teklif cevap sadece hasta ve hastane arasında gizli olarak gerçekleşmektedir. Hizmet teklifine uygun olacak şekilde bu operasyonu gerçekleştiren departman, fiyat, tarih ve açıklama bilgisi girilerek Hizmet Cevap Teklifi Hasta tarafına incelenmesi ve onay verilmesi için geri gönderilir.

Gelen Hizmet Cevap Teklifinin Onaylanması

Hasta/Danışan ve Hastane arasında özel olarak gerçekleşen sürecin Gelen Hizmet Cevap Teklifi onaylama aşamasında istenildiği durumda uygulama içerisinden mesaj yoluyla daha fazla bilgi karşılıklı olarak alınıp iletişim kurulabilir. Teklif onay aşamasında hastanede geçirilen süreyi ve deneyimi daha iyi bir şekilde sağlamak için istenildiği durumda kişisel asistan seçeneği seçilebilir. Teklif değerlendirilip onaylandıktan sonra hasta/danışan hastane tarafından belirlenen ücretin ödenmesi için kişi ödeme sayfasına yönlendirilir.

Gelen Hizmet Cevap Teklifinin Ödemesinin Alınması

Gelen Hizmet Cevap Teklifi Onaylandıktsan sonra hastanenin belirlediği hizmet bedeli tutarı bu sayfada alınmaktadır. Ödeme Seçenekleri ekranında kredi kartı ile ödeme yaparken kredi kartı bilgilerinizi doldurunuz. Eğer taksit seçeneği sunuluyorsa, istediğiniz taksit sayısını seçebilirsiniz. 3D Güvenli satış işlemi çerçevesinde, ödeme aşamalarını tamamlayıp “Teklifi Onayla” butonuna tıkladıktan sonra, banka size bir SMS gönderecek ve web sitesine yönlendirecektir. Sonraki aşamada Ön Bilgilendirme Formunu ve Mesafeli Satış Sözleşmesini okumanız, kabul etmeniz ve “Ön Bilgilendirme Formunu ve Mesafeli Satış Sözleşmesini okudum, onaylıyorum.” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Online olarak Mesafeli Satış Sözleşmesi kurulur ve ödeme bilgisi ile toplam tutar kalemler halinde gözükür. Sözleşmeleri kabul ettikten sonra, ödemenin yapılmasını sağlamak için “Teklifi Onayla” butonuna tıklayarak siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Görüntülü Randevunun Gerçekleşmesi

Ödemesi yapılan ve onaylanan randevu saati geldiğinde kullanıcı randevu detay sayfasından veya doktor ile hasta/danışan mesajlaşma sayfası üzerinden ilgili butona tıklayarak videolu görüşme sayfasını açmaktadır. Bu görüşmeler iki veya üç kişi ile gerçekleştirilebilir. Görüşme esnasında istenildiği durumlarda kamera ve mikrofon kapatıp tekrardan açılabilir. Bununla beraber tarafların istediği durumlarda videolu görüşmeden yapılabilmektedir.

Mesafeli satış sözleşmesine uygulama içerisinde nasıl ulaşılabileceği

Ödeme ekranlarının içerisinde bulunan ilgili metin veya kutucuğa tıklayarak bu metne ulaşılabilir. Bununla beraber www.klinikya.com üzerinden ilgili sayfaya giderek metnin tamamına ulaşılabilir.

Kişisel verilere ilişkin gizlilik kuralları ve bunlara uygulama içerisinde nasıl ulaşabileceği

Kayıt olma ekranlarının içerisinde bulunan ilgili metin veya kutucağa tıklayarak bu metne ulaşılabilir. Bununla beraber www.klinikya.com üzerinden ilgili sayfaya giderek metnin tamamına ulaşılabilir.

Uyuşmazlık çıkması halinde alternatif uyuşmazlık çözüm mekanizmaları nelerdir?

6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 68. maddesinin 1. fıkrasında belirtilen alt ve üst limitler doğrultusunda tüketici talepleri hakkında ilçe/il tüketici hakem heyetleri yetkilidir.